Газифікація Верхнього Майдану – пріоритетне завдання на 2017 рік

У 2016 році завдяки коштам районного бюджету(0,5 млн. грн.) та коштам з Державного фонду регіонального розвитку(1,5 млн. грн) було завершене будівництво 2-ї черги підвідного газопроводу Надвірна – Ланчин.

Введення в експлуатацію цього газопроводу дозволить газифікувати села Верхній Майдан(1,5 тис. жителі), Красна(3,2 тис. жителів), повністю газифікувати селище Ланчин(8 тис. жителів) та підняти до належного рівня тиск у газовій мережі села Саджавка(3,4 тис. жителів). Крім того, дозволить розпочати газифікацію сіл Білі Ослави(4,5 тис. жителів), Чорні Ослави(2 тис. жителів), Чорний Потік(2,7 тис. жителів).

Головною силою, яка останні 10-ть років добивалася будівництва газопроводу, були жителі села Верхній Майдан. Найбільше на вівтар цієї праці поклали Федір Онуфрак, Андрій Карманський та Михайло Карманський. Ця команда спільно зустрічалася з міністрами, народними депутатами, чиновниками всіх рівнів і «вибивала» гроші на будівництво і з НАК «Нафтогаз», і з державного, обласного та районного бюджетів.

Після введення в експлуатацію 2-ї черги підвідного газопроводу Надвірна-Ланчин, нарешті з’явилася можливість завершити процес газифікації Верхнього Майдану. Уже багато років коштами та силами громади Верхнього Майдану зроблені всі вуличні газопроводи загальною протяжністю близько 21 кілометр. І для підключення села потрібно встановити ГРП та підключити його до підвідного газопроводу. Орієнтовна вартість цих робіт близько 670 тис. грн.

Цього року, після візиту до Верхнього Майдану керівництва обласної та районної ради, Надвірнянської районної РДА, прийняте рішення про виділення необхідних коштів з обласного бюджету.

 Ще більшої ваги цьому рішенню додають дві події.

Перша, сумна, після чергового візиту «до області», перестало битися серце Федора Івановича Онуфрака, людини, яка безперечно найбільше зробила для газифікації рідного села і великої частини Надвірнянщини.

Друга, позитивна, цього року село Верхній Майдан святкує трьохсотріччя від першої письмової згадки і я впевнений, що влада віддячить громаді села за самовіддану працю при будівництві газопроводу.