Звіт про депутатську діяльність у 2013 році

Звіт депутата Надвірнянської районної ради Андрія Карманського за 2013 рік.

Дорогі Верхньомайданці, вже традиційно звітую Вам про роботу, яку я, як депутат Надвірнянської районної ради, обраний у Верхньомайданському виборчому окрузі, здійснював у 2013 році.

2013 рік, як і попередні роки «покращення» під керівництвом Партії Регіонів, став роком погіршення виконання державою своїх зобов’язань. На жаль, ці «покращення» у повній мірі відчули на собі жителі Надвірнянщини. В районному бюджеті практично не було коштів на соціально-економічний розвиток, а той мізер, який був передбачений, не можна було використати через те, що державне казначейство не проводило платежі.

Саме тому більшість з того, що було зроблено у 2013 році, вдалося виконати завдяки використанню особистих коштів та ресурсів.

 

У звіті за 2012 рік я вказував, над вирішенням яких саме проблем планую працювати в 2013 році.

Пропоную Вам перелік цих проблем та звіт про виконану роботу.

Відстоювання інтересів громади села та району.

Серед пріоритетних завдань, які стояли перед громадою Верхнього Майдану в 2013 році, було недопущення будівництва полігону твердих побутових відходів у лісі між Верхнім Майданом  та Середнім Майданом.

Завдяки проведеному сходу селян, активній позиції громади та прийнятому на сході селян зверненні, яке було спрямоване до районного та обласного керівництва і надруковане у газеті «Народна Воля», заходи з будівництва полігону ТПВ біля Верхнього Майдану вдалося зупинити.

Також у 2013 році перевізники, які працюють на маршруті Надвірна - Лісна Велесниця(через Верхній Майдан), намагалися підвищити плату за проїзд, однак завдяки проведеним перемовинам вартість проїзду не збільшилася.

Добудова підвідного газопроводу Надвірна - Ланчин (отримання 4,5 млн. грн.).

У 2013 році я кілька разів звертався до Міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького та голови правління НАК «Нафтогаз України» Євгена Бакуліна з проханням виділити кошти на добудову підвідного газопроводу «Надвірна-Ланчин».

З аналогічними проханнями до зазначених керівників звертався перший заступник Івано-Франківської обласної ради Олександр Левицький та народний депутат Юрій Дерев’янко.

14 листопада 2013 року мною було ініційоване звернення Надвірнянської районної ради до голови Івано-Франківської ОДА В. Чуднова, народних депутатів В. Шкварилюка та Д. Шлемка з проханням передбачити фінансування підвідного газопроводу з державного бюджету в 2014 році.

Не дивлячись на перелічені заходи, в 2013 році кошти на добудову газопроводу «Надвірна-Ланчин» не виділялися.

Ремонт дороги Верхній Майдан – Надвірна.

Коштів на ремонт дороги «Надвірна-Верхній Майдан» в 2013 році не виділяли, однак завдяки зусиллям Верхньомайданського сільського голови Михайла Колинецького було проведено ямковий ремонт із застосуванням зрізаного в Надвірні асфальтного покриття.

28 лютого 2013 року я звернуся з депутатським запитом до начальника філії «Надвірнянський Райавтодор» п. Віктора Зінкевича та до голови Надвірнянської РДА Ю. Касіянчука з проханням встановити на дорозі «Надвірна - Верхній Майдан» дорожні знаки «Діти» та «Покажчик напрямку». У відповіді пана Юрія Касіянчука на мій запит сказано, що була подана відповідна заявка до «Облшляхбуд» і знаки будуть встановлені після їх отримання. 

Покращення умов у школі.

В 2013 році введено в експлуатацію паливну котельню, яка обігріває Верхньомайданську ЗОШ. У вересні була погашена заборгованість за роботи по будівництву паливної котельні.

У жовтні Івано-Франківська обласна рада спрямувала субвенцію у розмірі 15 тис. грн. на покращення матеріально-технічної бази у Верхньомайданській школі. Ці кошти вирішили скерувати на закупівлю резервного котла для паливної. На даний момент немає інформації, чи провело держказначейство зазначений платіж.

Розвиток спорту у селі.

28 квітня 2013 року мною та Михайлом Колинецьким було організовано чемпіонат села з шахів.

25 серпня в межах святкування «Дня Незалежності України» було проведено турніри з волейболу, міні-футболу та веселі старти.

Через відсутність коштів не змогла закінчити участь у чемпіонаті району Верхньомайданська футбольна команда.

Вивезення сміття.

Надвірнянською районною радою було виділено 5000 грн. для вивезення твердих побутових відходів та проведення навчально-тренувальних зборів та змагань. 

Підтримка талановитої молоді.

За підсумками 2012/2013 навчального року кращий учень Верхньомайданської ЗОШ отримав планшетний комп’ютер,  ще троє дітей отримали USB-карти пам’яті.

У листопаді з дітьми 8-9 класів був проведений семінар на тему «В якій країні Ви бачите своє майбутнє».

Покращення якості доступу до мережі Інтернет.

З серпня 2013 в Верхньому Майдані працює новий Інтернет-провайдер, який надає можливість отримувати доступ до Інтернету на швидкості від 1 Мбіт/с до 3 Мбіт/с. Станом на 1 січня 2014 року його послуги у Верхньому Майдані використовують понад 30 сімей.

Залучення інвестицій у село(участь у інвестиційних проектах та програмах).

Не дивлячись на проведені переговори, досягнути позитивних результатів не вдалося. Основною проблемою залишається низька громадська активність у селі.

Інші питання.

Будівництво будинку культури.

За інформацією РДА, яка була надана у відповідь на мій депутатський запит від 28/02/2013, будівництво будинку культури можливе тільки за участю інвестора. Також відсутня проектно-кошторисна документація на дане будівництво.

Спорудження огорожі навколо могили на місці бою сотні Чайки.

В 2012 році районна рада виділила 10 тис. грн., за які було закуплено матеріали для будівництва нової огорожі навколо могили.

13 липня 2013 року відбулася сільська толока, на якій було прибрано територію та розібрано і вивезено стару огорожу.

Протягом липня-серпня  2013 року зять Михайла Колинецького Василь Водославський і Іван Лозинський повністю змонтували нову огорожу. Частину коштів на ці роботи надав я(200 грн.).

Участь в житті району.

В 2013 році подарував кращому учневі Надвірнянського ліцею ноутбук та сприяв виділенню для ліцею 20 тис. грн. з обласного бюджету.

Взяв участь у всіх, крім позачергових, сесіях Надвірнянської районної ради.

У різноманітний спосіб підтримував жителів Надвірнянщини, які брали участь на Євромайдані у Києві.

Кошти депутатського фонду

2000 грн., які передбачені на виконання депутатських повноважень у 2013 році,  були в повному обсязі використані для допомоги жителям Верхнього Майдану та Надвірнянського району.

Передплата «Народної Волі».

Для 10 жителів Верхнього Майдану я оплатив річну передплату районної газети «Народна Воля».

Основні завдання на 2014 рік.

1.    Захист інтересів громади села та району.

2.    Пошук коштів на добудову підвідного газопроводу «Надвірна-Ланчин»

3.    Будівництво спортивного майданчику.

4.    Підтримка талановитої молоді.

5.    Встановлення вуличного освітлення.

6.    Підключення Верхньомайданської ЗОШ до швидкісного Інтернету.

Дуже приємно, що з кожним роком зростає кількість людей, які допомагають працювати на користь Верхнього Майдану та Надвірнянщини.

За активну допомогу в 2013 році я хочу подякувати о.ліц. Михайлу Федоріву, першому заступнику голови обласної ради Олександру Левицькому, народному депутату Дмитру Шлемку, Михайлу Колинецькому, Ігореві Писклинцю, Василеві Васильовичу Поповичу, Олегу Карманському, Оксані Станкевич, Василеві Гусаку, Віталію Білейчуку, Василеві Токаруку, Володимиру Лозинському, Юрію Іваночку, Федору Онуфраку, Мирославу Лукачу, Олені  Семенівні Лозинській, Ярославу Юрійовичу Свідраку, Михайлу Карманському, Юрію Стефанюку, Галині Токарук.

 

З повагою,

Депутат Надвірнянської районної ради,

Андрій Карманський