Звіт про депутатську діяльність у 2016 році

Дорогі жителі Надвірнянщини, вітаю Вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Бажаю Вам та Вашим близьким щасливого і багатого на добрі події та емоції року!

Нехай новонароджений Божий Син осипле своїми ласками Ваші сім’ї, подарує достаток, міцне здоров’я, благополуччя та мир!

Звітуючи про свою депутатську діяльність у 2016 році хочу, передусім, подякувати громаді Верхнього Майдану за той високий рівень довіри, який я отримав на виборах 2015 року. Цей результат є для мене великим стимулом працювати на благо громади рідного Верхнього Майдану і всього Надвірнянського району.

Завдяки Вам ми отримали дуже хорошу і дієздатну команду у Надвірнянській районній раді. Ця команда зуміла ефективно вирішувати ті виклики, які виникали впродовж 2016-го. А це і захист та виплата заробітної плати та всіх надбавок для освітян(що було передбачено рішеннями бюджетної комісії та сесії), виплата зарплати працівникам медицини, допомога апаратам сільських та селищних рад, захист трудових колективів (НГВУ "Надвірнанафтогаз") і багато іншого.

Хочу відмітити, що районна рада зуміла вибудувати ефективні механізми взаємодії з депутатами обласної ради та з Надвірнянською РДА.

 

Плануючи роботу на 2016 рік найважливішими пріоритетами я визначав наступні:

1. Пошук коштів на добудову підвідного газопроводу «Надвірна - Ланчин».

У 2016 році з районного бюджету було виділено 500 тис. грн. на завершення будівництва підвідного газопроводу, ще 1450 тис. грн. ми отримали з Державного Фонду Регіонального Розвитку. Кошти освоєні в повному обсязі. Згідно затверджених планів та взятих зобов’язань об’єкт має бути введено в експлуатацію у 3-му кварталі 2017 року.

2. Будівництво спортивного майданчика.

Цього року я приймав активну участь у тому, щоб були виділені кошти на 2 спортивні майданчики. Перший – міні футбольний майданчик з штучним покриттям у селі Тисменичани(670 тис. грн. з районного бюджету). Це зобов’язання спільно з колегами депутатами Миколою Гусаком та Ігорем Писклинцем ми взяли на себе під час виборчої кампанії 2015-го року і уже в 2016 виконали свою передвиборчу обіцянку.

Другий – силовий майданчик у селі Верхній Майдан(30 тис. грн.). На це момент майданчик виготовлений, оплачений та знаходиться на відповідальному зберіганні. Він буде встановлений на території Верхньомайданської ЗОШ як тільки дозволять погодні умови.

3. Підтримка талановитої молоді.

За доброю традицією у 2016 році кращий учень Надвірнянського ліцею отримала планшет Samsung. Кращі учні Верхньомайданської ЗОШ отримали цінні подарунки. Найперше, спільно з активною та талановитою молоддю села ми провели святкування 25-ї річниці незалежності України.

Також з районного бюджету було виділено 250 тис. грн. на завершення ремонту мансардного поверху Надвірнянського ліцею.

4. Продовження встановлення вуличного освітлення.

У 2016 році в районному бюджеті було передбачено 180 тис. грн. з яких на продовження освітлення Верхнього Майдану було виділено 20 тис. грн. що дозволило освітити майже всю вулицю Грушевського.

5. Створення благодійного фонду розвитку Верхнього Майдану.

На жаль, цей пріоритет втілити в життя не вдалося. Прошу всіх небайдужих жителів Верхнього Майдану долучитися до цієї ініціативи та стати співзасновниками зазначеного благодійного фонду.

Великим успіхом у 2016 році стало відкриття у Верхньомайданській ЗОШ нового класу, для наймолодших школярів. На ці потреби у 2016 році з районного бюджету було спрямовано 220 тис. грн. Крім того вже найближчими днями школа отримає нові 5-ть комп’ютерів та ноутбук, які закуплені у 2016 році. Для забезпечення безперебійного доступу до Інтернету я подарував школі два Wi Fi роутери.

На моє запрошення, вперше за багато років, участь у першому дзвонику взяли голова районної ради Іван Гурмак та начальник відділу освіти РДА Степан Северилов. Оглянувши всі приміщення школи ми спільно гарантували закупівлю комп’ютерного класу, електроплити для їдальні. Також на 2017 рік плануємо вирішити питання з утепленням туалетів школи.

12 тис. грн з районного бюджету було виділено на заміну вікон ФАПу, 20 тис. грн на ремонт фасаду бібліотеки(на жаль гроші освоєні не в повному обсязі). 10 тис. грн. було виділено сільській раді для проведення ремонту дороги із застосуванням наявного біля сільської ради щебню. На жаль, сільська рада не використала зазначені кошти.

За моєї ініціативи у районі була створана та функціонує програма підтримки сімей з онкохворими дітьми. У 2016 році було надано допомоги на загальну суму 80 тис. грн.

Кошти депутатського фонду.

Кошти, які передбачені на виконання депутатських повноважень у 2016 році, були, в повному обсязі, використані для допомоги жителям Верхнього Майдану та Надвірнянського району.

Передплата «Народної Волі».

Для 10 жителів Верхнього Майдану я оплатив річну передплату районної газети «Народна Воля».

Депутатські запити і звернення.

У 2016 році мною було направлено наступні депутатські запити і звернення:

Вих. № 2 від 15 січня 2016 р.

Виконуючи доручення жителів району звертаюся до Вас із проханням передбачити у Програмі соціально-економічного розвитку Надвірнянського району на 2016 рік кошти на наступні потреби:
1. Продовження облаштування теплих туалетів у Верхньомайданській
ЗОШ І-ІІ ступенів – орієнтовно 100 тис. грн.
2. Утеплення спортзалу Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ступенів – орієнтовно
100 тис. грн.
3. Буріння свердловини для Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ступенів – орієнтовно 40 тис. грн.
4. Встановлення металевих дверей у приміщеннях спортзалу та майстерні Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ступенів.
5. Заміна підлоги у Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ступенів.
6. Продовження облаштування вуличного освітлення – орієнтовно 90 тис. грн.
7. Облаштування дитячого майданчика – орієнтовно 20 тис. грн.
8. Облаштування спортивного майданчика – орієнтовно 30 тис. грн.
9. Придбання холодильника з морозильною камерою та електроплити для Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ступенів – орієнтовно 15 тис. грн.
10. Ремонт фасаду сільської бібліотеки – орієнтовно 30 тис. грн.
11. Спорудження колодязя з технічною водою для потреб Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ступенів.
12. Облаштування мансардного поверху Надвірнянського ліцею з метою використання під навчальні кабінети – орієнтовно 300 тис. грн.

Вих. № 3 від 18 лютого 2016 р.
Виконуючи доручення жителів району звертаюся до Вас із проханням вжити заходи для виконання ремонту автомобільної дороги, яка з’єднує місто Надвірну з селом Красна та селищем Ланчин.

Вих. № 4 від 3 листопада 2016 р.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
депутатів районної ради
Карманського Андрія Івановича
Дячука Миколи Володимировича
До нас, як до депутатів районної ради звернулися жителі села Білі Ослави з проханням допомогти встановити законність виділення земельної ділянки площею 0,5912 га, для ведення особистого селянського господарства, Ківнюку Юрію Тарасовичу.
Ділянка розташована за межами населеного пункту с. Білі Ослави Білоославської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області в урочищі «Дремблюшка» кадастровий номер 2624080300:02:002:0001 (Наказ Головного управління держгеокадастру в Івано-Франківській області від 06.05.2016р. №9-211/15-16).
В даному урочищі традиційно проводились пластові табори та інші культурно-масові заходи. А сама ділянка служила для жителів Білих Ослав місцем громадського відпочинку.
З огляду на наведене вище, прошу надати копії документів, на підставі яких було прийняте рішення про виділення земельної ділянки, та встановити законність даного рішення та відсутність корупційної складової при його прийнятті.

Вих. № 5 від 3 листопада 2016 р.


До мене, як до депутата районної ради, звернувся житель села Верхній Майдан Юрців Іван Вікторович з проханням допомогти встановити законність відмови у виконанні «стандартного» приєднання електроустановок житлового будинку до мереж ПАТ «Прикарпаттяобленерго».

Порядок приєднання до електромереж встановлюється Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій» від 22.06.2012 № 5021-VI, який набув чинності з 1 січня 2013 року. Новим законом описано два види приєднань до електромереж: стандартне та нестандартне. Для стандартного приєднання до електромереж клієнт має лише підписати договір з енергокомпанією та внести відповідну плату згідно прийнятих ставок.

Постановю НКРЕКП від 16.12.2014 № 805 «Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2015 рік», затверджені ставки плати за стандартне приєднання дя І та ІІ ступеню приєднання електроустановок замовників до мереж ліцензіатів з передачі електроенергії. Постановою також визначено, що плата за приєднання стягується з урахуванням податку на додану вартість.

Тож усі замовники, які підлягають під визначення стандартного приєднання, тепер підключатимуться до мереж ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у новому встановленому законодавством порядку.
На думку експертів, такий підхід є зручнішим і легшим для клієнтів, оскільки не вимагає від них, як раніше, отримання технічних умов, розробки проектів та пошуку підрядників для виконання технічних заходів, необхідних для приєднання до електромереж. Основним принципом, покладеним в основу вищевказаного нормативно-правового акту, є забезпечення прозорих механізмів регулювання відносин, які виникають між електропередавальними організаціями та замовниками під час приєднання електроустановок замовників до електричних мереж.
Стандартне приєднання - приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника потужністю до 50 кВт включно до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.

Місце приєднання електроустановки - існуюча або запроектована межа балансової належності електроустановок споживача або замовника.

Місце забезпечення потужності (замовленої до приєднання) - місце в існуючих електричних мережах електропередавальної організації, від якого електропередавальна організація забезпечує розвиток електричних мереж з метою приєднання електроустановки замовника відповідної потужності або приєднання генеруючих потужностей. (http://www.oe.if.ua/prujedn_elektromerega.php).

У листі №030/549 від 05/08/2016(копія додається), за підписом директора філії ПАТ «Прикарпаттяобленерго» «Надвірнянський РЕМ» Буняка Д.В., зазначено, що земельна ділянка, на якій знаходиться електроустановка знаходиться на території, що підлягає комплексній забудові. А підключення можливе тільки після електрифікації цілого масиву.

У той же час, згідно з довідкою №795/2-16 від 1 листопада 2016 року(копія додається), яка видана виконкомом Верхньомайданської сільської ради, зазначено, що в селі Верхній Майдан, по вулиці Берегова, 69 та в урочищі «Царина» комплексної забудови згідно генплану села Верхній Майдан не передбачено.

Електроустановка(новий житловий будинок), яка належить пану Юрціву І.В., знаходиться на відстані не більше 100 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.

З огляду на наведене вище, прошу розглянути можливість встановлення «стандартного підключення» для електроустановки пана Юрціва І.В., що знаходиться за адресою вул. Берегова, 69 у селі Верхній Майдан.

Головні завдання на 2017 рік.

1. Захист інтересів громади села та району.
2. Введення у експлуатацію підвідного газопроводу «Надвірна - Ланчин». Завершення газицікації села Верхній Майдан.
3. Підтримка талановитої молоді.
4. Продовження встановлення вуличного освітлення.
5. Ремонт дороги Надвірна-Парище через Верхній Майдан.

Все перелічене зроблена завдяки підтримці і допомозі о. ліц. Михайла Федоріва, депутата обласної ради Олександра Левицького, Дмитра Шлемка, Верхньомайданської сільської ради, заступника голови районної ради Ігоря Писклинця, голови районної ради Івана Гурмака, заступника голови Надвірнянської РДА Богдана Зеленчука, голови РДА Олександра Кеніза, Руслана Терешка, Антона Ревтюка, Андрія Крицького, Миколи Гусака, Ігоря Білогана, Сергія Штогрина,Олега Карманського, Оксани Станкевич, Василя Гусака, Василя Токарука, Володимира Лозинського, Юрія Іваночка, Федора Онуфрака, Михайла Винника, Степана Северилова, Сергія Ємельянчука, Богдана Климковецького, Івана Гриджука, Мирослава Лукача, Олени Лозинської, Ярослава Свідрака, Михайла Карманського, Галини Токарук та багатьох моїх друзів і громади району.

З повагою,

Депутат Надвірнянської районної ради,

голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики

Андрій Карманський